baner1.jpgbaner3.jpgbaner3a.jpg

Aktualności

Rekolekcje kapłańskie

 

REKOLEKCJE KAPŁAŃSKIE ODNOWY

Magdalenka k. Warszawy 2013


Tegoroczne rekolekcje dla księży związanych z Odnową w Duchu Świętym i zainteresowanych tym ruchem odbędą się w dniach: 19-22 maja/niedziela (godz. 18.00) – środa (do godz. 13.00)/ w Centrum Formacji "Wieczernik" w Magdalence k. Warszawy, ul. Ks. Słojewskiego 19. Rekolekcje poprowadzą Lázaro Praxedes de Oliveira i Reinaldo Beserra dos Reis.


Lázaro Praxedes de Oliveira jest żonaty, z wykształcenia księgowy. W Odnowie Charyzmatycznej od 1989 r. Przeszedł drogę lidera grupy modlitewnej, koordynatora regionalnego i diecezjalnego Odnowy, aż w końcu na poziomie krajowym w Brazylii był głównym odpowiedzialnym za posługę głoszenia (2006-2012). W Brazylii często wykorzystywany przy okazji różnorakich wydarzeń charyzmatycznych. Jako znakomity mówca przemawiał także na pierwszej zorganizowanej przez ICCRS Światowej Konferencji Młodzieży w lipcu 2012 r. Obecnie służy jako dyrektor generalny narodowego biura Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w Brazylii.

Reinaldo Beserra dos Reis to jeden z pionierów Odnowy w Duchu Świętym w Brazylii, w której służył jako Przewodniczący Narodowego Komitetu Odnowy. Przez 5 lat był delegatem ICCRS (2002-2006). Obecnie główną jego posługą jest głoszenie i formacja, nie tylko na terenie Brazylii. Na poziomie ogólnokrajowym koordynuje także działania komitetu wspólnot charyzmatycznych. Opublikował kilka książek dotyczących życia duchowego i dynamiki ruchu charyzmatycznego. Reinaldo jest żonaty i ma czwórkę dzieci

Koszty: nocleg z wyżywieniem: 400 zł.

Zgłoszenia poprzez formularz internetowy na stronie www.odnowa.org w zakładce rekolekcje kapłańskie.

Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł na konto: Rzym-kat. Par. Św. Marii Magdaleny – Dom Rekolekcyjny Wieczernik, nr 28 8022 0000 0006 8563 2000 0016

Informacje można również uzyskać w Sekretariacie Krajowego Zespołu Koordynatorów, tel. kom. 0512 361 367, lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.


Ostatnim dniem przyjmowania zgłoszeń jest 10 maja 2013, chyba że wcześniej skończą się wolne miejsca.

Zgłaszającym się prześlemy potwierdzenie przyjęcia i dokładniejsze informacje, w tym dotyczące dojazdu.


DOJAZD:

Autobusem PKS z Dworca Zachodniego w Warszawie w kierunku Grójca (należy wysiąść na przystanku Łazy przy ul. Łączności)
Autobusem MZA z pętli Okęcie (nie mylić z Lotniskiem)
- 721, 728 (wysiąść w Łazach jak z PKS-u)
- 707 (wysiąść w Magdalence przy Ośrodku Zdrowia)
Dom Rekolekcyjny znajduje się obok kościoła, ok. 20-30 min. marszu od przystanku, przy ul. Ks. Słojewskiego 19 (dawniej ul. Kościelna)
Własnym samochodem:
Z Warszawy przez Janki w kierunku Krakowa; w Sękocinie (światła) skręcić w lewo na Piaseczno (droga nr 721); dojechawszy do Magdalenki - skręcić w prawo w asfaltową drogę (przed drugim przystankiem autobusowym - znaki zapowiadają parking i punkt gastronomiczny), stąd 2 km prosto.


 

Joomla templates by a4joomla
Hosting: filanet.pl