Diecezjalny Kurs Teologiczny

Szanowni Liderzy, Członkowie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej

W roku akademickim 2018/2019 w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy otwieramy podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne i Diecezjalny Kurs Teologiczny.

Studia podyplomowe skierowane są do: absolwentów szkół wyższych posiadających tytuł magistra. Umożliwiają uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach (z wyjątkiem szkół specjalnych).

Diecezjalny Kurs Teologiczny utworzony jest z myślą o Was, liderach i moderatorach grup parafialnych, szafarzach komunii św., członkach Towarzystwa Przyjaciół Seminarium i uczestnikach grup religijnych naszej diecezji i wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę z zakresu religii. Uczestnikiem tego kursu może być każdy, również osoby nie posiadające wyższego wykształcenia. Uczestnik zdobywa odpowiednie kompetencje do prowadzenia grup religijnych i parafialnych oraz niezbędną wiedzę teologiczną, potwierdzoną diecezjalnym certyfikatem. Uczestnik nie uzyskuje jednak prawa do nauczania religii w szkołach oraz świadectwa ukończenia studiów teologicznych.

Studia oraz Kurs odbywają się w soboty w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej (pl. Wojska Polskiego 2). Koszt i czas trwania studiów zależy od wybranego wariantu.

Studia podyplomowe: czas 4 sem., 1550 zł. za semestr (z możliwością rozłożenia płatności na raty bez dodatkowych kosztów).

Diecezjalny Kurs Teologiczny: czas 4 sem., koszt 300 zł. za semestr.

Rekrutacja na rok akademicki 2018/2019 trwa od 27 sierpnia do 05 października. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 74 85 64 903/74 85 64 900, na stronie internetowej www.studia.seminarium.swidnica.pl w zakładce studia podyplomowe, pisząc na adres dziekanat@seminarium.swidnica.pl lub osobiście w sekretariacie studiów WSD Świdnica, pl. Wojska Polskiego 2 w godzinach od 9:00-13:00.

Z wyrazami szacunku
ks. dr Tadeusz Chlipała
Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej

ks. Marcin Dolak
Dyrektor Studiów Podyplomowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.