Diecezjalny Kurs Teologiczny

Szanowni Liderzy, Członkowie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej

W roku akademickim 2018/2019 w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy otwieramy podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne i Diecezjalny Kurs Teologiczny.

Studia podyplomowe skierowane są do: absolwentów szkół wyższych posiadających tytuł magistra. Umożliwiają uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach (z wyjątkiem szkół specjalnych).

Diecezjalny Kurs Teologiczny utworzony jest z myślą o Was, liderach i moderatorach grup parafialnych, szafarzach komunii św., członkach Towarzystwa Przyjaciół Seminarium i uczestnikach grup religijnych naszej diecezji i wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę z zakresu religii. Uczestnikiem tego kursu może być każdy, również osoby nie posiadające wyższego wykształcenia. Uczestnik zdobywa odpowiednie kompetencje do prowadzenia grup religijnych i parafialnych oraz niezbędną wiedzę teologiczną, potwierdzoną diecezjalnym certyfikatem. Uczestnik nie uzyskuje jednak prawa do nauczania religii w szkołach oraz świadectwa ukończenia studiów teologicznych.

Studia oraz Kurs odbywają się w soboty w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej (pl. Wojska Polskiego 2). Koszt i czas trwania studiów zależy od wybranego wariantu.

Studia podyplomowe: czas 4 sem., 1550 zł. za semestr (z możliwością rozłożenia płatności na raty bez dodatkowych kosztów).

Diecezjalny Kurs Teologiczny: czas 4 sem., koszt 300 zł. za semestr.

Rekrutacja na rok akademicki 2018/2019 trwa od 27 sierpnia do 05 października. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 74 85 64 903/74 85 64 900, na stronie internetowej www.studia.seminarium.swidnica.pl w zakładce studia podyplomowe, pisząc na adres dziekanat@seminarium.swidnica.pl lub osobiście w sekretariacie studiów WSD Świdnica, pl. Wojska Polskiego 2 w godzinach od 9:00-13:00.

Z wyrazami szacunku
ks. dr Tadeusz Chlipała
Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej

ks. Marcin Dolak
Dyrektor Studiów Podyplomowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.