Wierzę w Jezusa Chrystusa – WSD Świdnica

Zapraszamy na II część Programu Drogami Wiary i Rozumu, organizowanego przez Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej. W tym roku tematy spotkań dotyczyć będą prawdy wiary: „Wierzę w Jezusa Chrystusa”. Tematy spotkań dobraliśmy tak, aby zaciekawić ludzi i zaintrygować do dalszych poszukiwań i stawiania pytań dotyczących wiary i wiedzy jaką mamy na temat Jezusa.

Pierwszy wykład „Kiedy Jezus stał się Bogiem? – o tym, czy Biblia wprost mówi o bóstwie Jezusa” wygłosi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik, biblista, wykładowca PWT Wrocław i Uniwersytetu Wrocławskiego. Prelegent podejmie problem, który jest interesujący np. w sytuacji spotkań ze Świadkami Jehowy, którzy to bóstwo negują.

Spotkanie odbędzie się 15 października (poniedziałek) o godzinie 17.00 w auli WSD w Świdnicy. Po wykładzie odbędzie się wspólna dyskusja. WSTĘP WOLNY!

Miejsce: Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
pl. Wojska Polskiego 2, 58-100 Świdnica

Tematy i terminy kolejnych spotkań:

Wykład 2. Czy nauka może wyjaśnić cud eucharystyczny? Lekarz medycyny (kardiolog) o obecności Jezusa w Eucharystii – 10 XII 2018, poniedziałek, godz. 17.00 – lek. med. Pani Barbara Engel, kardiolog

Wykład 3: Czy są dowody na zmartwychwstanie Jezusa? – 18 II 2019, poniedziałek, godz. 17.00 – ks. dr Wojciech Wójtowicz, Rektor WSD Koszalin, wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego

Wykład 4: Czy Jezus mógł się zakochać? Jezus – wzór mężczyzny dla kobiet i mężczyzn – 3 VI 2019, poniedziałek, godz. 17.00 – p. Debora Sianożęcka, psycholog, psychoterapeuta, Klinika Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.