Rekolekcje zimowe 2019 – Mokrzeszów

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje zimowe.

Temat: „Wspólnota Bogiem silna”

Termin: 06 – 10 luty 2019

Miejsce: Internat Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego; Mokrzeszów 111, 58-160 Świebodzice

Koszt rekolekcji:

Dorośli – 210 zł
Dzieci 8 – 14 lat – 180 zł
Dzieci 4 – 7 lat – 130 zł
Dzieci do 3 roku życia – posiłki – 50 zł

Rekolekcje prowadzi wspólnota „Effatha” ze Świdnicy. Pytania dotyczące rekolekcji proszę kierować do liderki wspólnoty p. Krystyny Myszkowskiej tel. 662 958 842

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc pierwszeństwo przysługuje członkom wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej. Pozostałe osoby będą zapisywane na listę rezerwową.

Zgłoszenia na rekolekcje proszę składać do p. Wiesławy Kołodziejczyk (tel. 607609711). Zapisy i zaliczki będą przyjmowane podczas spotkania opłatkowego dnia 15 grudnia w Strzegomiu.
Zaliczka w kwocie 50 zł od osoby jest obowiązkowa . Taki jest warunek przyjęcia na rekolekcje. Proszę o przychylenie się do naszej prośby. Osoby które nie uiszczą zaliczek nie będą brane pod uwagę jako uczestnicy rekolekcji (np. samo zgłoszenie telefoniczne), a ich miejsce będzie przekazane następnej osobie oczekującej w kolejce. Bardzo serdecznie dziękujemy za zrozumienie.
Zaliczki należy przewieźć na spotkanie księży, liderów i animatorów 15 grudnia w Strzegomiu.

Jeżeli po w/w spotkaniu  zostaną jeszcze jakieś wolne miejsca zostanie udostępniony nr konta bankowego do osoby zapisującej celem dokonania wpłaty zaliczki. 

Warunki uczestnictwa w rekolekcjach:

 1. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w rekolekcjach (wraz z numerem telefonu do domu). Osoby niepełnoletnie bez pisemnej zgody nie będą mogły uczestniczyć w rekolekcjach.
 2. Uczestnictwo we wszystkich punktach programu rekolekcji.
 3. Prosimy nie planować wyjazdów w trakcie rekolekcji lub przed ich zakończeniem.

Dobre rady:

 1. Na rekolekcje zabierz ze sobą m.in. Pismo Święte, Liturgię Godzin, notatnik, długopis, różaniec. Nie trzeba zabierać poszewki na pościel lub śpiwora.
 2. Na rekolekcjach zwracajmy się do siebie – bracie, siostro lub po prostu po imieniu. Abyśmy się lepiej poznali dobrze jest nosić identyfikator.
 3. Bądź dzielny w walce ze spóźnialstwem! Wstań wcześniej, aby zdążyć na modlitwę poranną.
 4. Na konferencję weź ze sobą notatnik, długopis i Pismo Święte.
 5. Bardzo ważnym czasem jest modlitwa osobista, jest to czas Twojego osobistego spotkania z Bogiem. Pan Jezus czeka na Ciebie, aby spotkać się z Tobą twarzą w twarz. W tym czasie On pragnie do Ciebie mówić. Jest to dobry czas, aby rozważać w sercu te słowa lub wydarzenia, które trafiły do Ciebie w ciągu całego dnia. Bóg słucha każdego Twego słowa, ponieważ bardzo Cię kocha. Interesują Go Twoje problemy i radości. Możesz się z Nim podzielić. Nade wszystko jednak postaraj się trwać w modlitwie dziękczynnej i otwieraj swoje serce, by Bóg je wypełnił swoim pokojem. W tym czasie postaraj się zachować zupełną ciszę, aby sobie i innym ułatwić trwanie z Panem.
 6. Pamiętaj o swoim dyżurze. Pomaganie sobie nawzajem pozwala stworzyć prawdziwie rodzinną atmosferę. Możemy w ten sposób rozdawać miłość, tak jak czyni to wobec nas Pan Bóg.
 7. Zaopiekuj się swoim pokojem. Miła atmosfera i porządek pozwalają lepiej przeżyć rekolekcje. Postaraj się zostawić po sobie taki porządek jaki byś chciał zastać.
 8. Naszą zasadą jest : ”chcę” i “nie chcę” nie mieszkają w naszym domu. To znaczy, że na czas rekolekcji nie pobłażaj swemu “JA”, egoizmowi i nie daj się złapać w pułapkę zachcianek i własnego widzimisię. Pan Bóg jest Bogiem porządku! Zatem niech nie będą Ci straszne wszelkie trudne warunki, wszelkie wyrzeczenia, które będziesz musiał podjąć i “dostrojenie się” do planu dnia. Nie bój się przeciwności – Bóg jest z Tobą!
 9. Pan Bóg przemawia do nas w każdej chwili rekolekcji. Bądź czujny, by spotykać Pana Boga we wszystkich momentach i w każdym człowieku. Uczestnicz we wszystkich punktach programu rekolekcji – to pozwoli Ci dobrze przeżyć ten czas i poznać to co Pan Bóg dla Ciebie przygotował.
 10. Cisza nocna obowiązuje od godziny 23:00 do 7:00.
 11. Ważnym punktem rekolekcji jest grupa dzielenia. Na spotkaniu grupki można dzielić się tym co przeżywam podczas rekolekcji. Nie jest to czas przeznaczony na dyskusję lub komentowanie tego czym dzielą się inni na grupce. To co mówimy na grupce pozostawiamy dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.