Relacja z koncertu Rozpalić Serca

20 czerwca 2019r. w Uroczystość Bożego Ciała w ogrodach Bazyliki Strzegomskiej Diakonia Effatha i Chór Rozpalić Serca po raz kolejny wybrzmieli pięknym śpiewem uwielbienia skierowanym w stronę Nieba. O Godz. 18: 00 zaczęły napływać tłumy, które zostały przywitane prezentacją dzieci ze Scholi pod wezwaniem św. Ojca Pio z Parafii Najświętszego Zbawiciela Świata w Strzegomiu. Następnie zaprezentowała się Fundacja na Rzecz Pomocy Kobietom z Międzyrzecza Górnego, która zajmuje się prowadzeniem Ośrodka Terapii Uzależnień Kobiet. (Więcej informacji o tej instytucji na stronie: https://terapiakobiet.pl/ ) Pan Radosław Malinowski opowiedział o organizacji HAART Kenya pomagającej ludziom w Afryce, którzy padli ofiarą handlu ludźmi. (Więcej informacji o tej organizacji na stronie: https://pkwp.org/kampanie/wolni_niewolni )

O godz. 19: 00 organizatorzy, Biskup Ignacy Dec i ks. Marek Babuśka oficjalnie otworzyli Koncert Uwielbienia „Rozpalić Serca”. Przez trzy godziny ze sceny wypływała radosna pieśń chwały przeplatana modlitwą, cytatami z Pisma Świętego, przejmującym świadectwem o. Jean de Dieu Bukuru z Afryki i Adoracją Najświętszego Sakramentu.

Od strony muzycznej całość prowadziła Diakonia Effatha. Chórem dyrygowała Pani Jolanta Papińska z Żarowa. W skład chóru wchodziły osoby ze Strzegomia, Świebodzic, Żarowa, Wałbrzycha, Pastuchowa, Jaroszowa, Jaworzyny Śląskiej, Łazan, Mrowin, Goczałkowa, Mieroszowa, Krukówa, Udanina, Pożarzyska. Wśród nich soliści: Agnieszka Lesiów, Izabela Hola, Patrycja Świrniak, Maria Tur, Małgorzata Rogala, Łukasz Lesiów i Remigiusz Dreczkowski.

Diakonia tańca pomagała animować taniec uwielbienia podczas koncertu, a poprzez sztukę machania flagami wprowadzała klimat pełen zadumy i piękna.

Gdy na scenie trwało uwielbienie, na ogrodzie w tym czasie w strefie spowiedzi i modlitwy wstawienniczej ustawiała się cały czas kolejka chętnych osób. Przez posługę naszych kapłanów Bóg wylewał wiele łask na potrzebujących. Każdemu kapłanowi z całego serca dziękujemy za obecność i gotowość do służby.

W innej części ogrodu funkcjonowała strefa informacyjna, gdzie swoimi poradami i różnymi informacjami służyli: Fundacja na Rzecz Pomocy Kobietom z Międzyrzecza Górnego, Pan Radosław Malinowski – Kampania Wolni nie wolni, przedstawiciele Diecezjalnej Poradni Rodzinnej, Strzegomska Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Krąg Biblijny.

Najbardziej ruchliwa i rozentuzjazmowana była oczywiście strefa dla dzieci.

Koncert był finansowany z budżetu Miasta i Gminy Strzegom z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz dzięki hojności wielu ludzi, za co im wszystkim bardzo dziękujemy.

Podczas koncertu zgromadziło się w ogrodach przy Bazylice Strzegomskiej ponad 1000 osób.

Nasze serdeczne dziękuję kierujemy w stronę ks. Marka Babuśki za udostępnienie ogrodów i wszelką pomoc oraz ks. Markowi Żmudzie za wspieranie nas zawsze i wszędzie.

Aby można było zrealizować ten koncert potrzebna była praca wielu ludzi, których nie sposób wyliczyć, ale pragniemy skierować do nich wszystkich wielkie podziękowanie za pomysłowość, oddane serce i poświęcony czas oraz gotowe ręce do pomocy. Dziękujemy Wam Kochani z całego serca!!!

Koncert już minął, piękne jest to, że jego owoce zostały i cały czas dojrzewają. Wielu ludzi uzyskało niezbędne w życiu wsparcie, dostało wskazówkę, którą drogą podążać, z czego zrezygnować albo, co w końcu zacząć robić żeby żyć w pełni i szczęśliwie. Podczas koncertu popłynęła piękna śpiewana modlitwa za nasze miasto i całą diecezję. Teraz czekamy na jej rezultaty. Bogu niech będą dzięki!!!

Agnieszka Lesiów – koordynator projektu

Zachęcamy do odwiedzenia następujących stron:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.