Seminarium o wspólnocie – on-line

Drodzy członkowie i sympatycy wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce,
Pragniemy zaprosić Was na nowe seminarium on-line. Zanim utworzyliśmy zapisy, postanowiliśmy jeszcze na początku tego roku przeprowadzić tę formację w kilku różnych miejscach, po to aby wyciągnąć wnioski, przyjrzeć się owocom oraz udoskonalić nasz podręcznik. Duch Święty dokonał w uczestnikach niezwykłej przemiany. Chcemy podzielić się z Wami naszymi odkryciami oraz bogactwem tej formacji, którą znajdziecie w Seminarium o Wspólnocie.

Najbardziej widocznym owocem było duchowe ożywienie członków wspólnot oraz przynaglenie do ewangelizacji. Po seminarium dwie ze wspólnot rozpoczęły REO w parafiach z nowym entuzjazmem. Do tych wspólnot dołączyło 250 i 70 nowych osób. Było to niezwykłe biorąc pod uwagę czas pandemii. Te i inne doświadczenia pokazały nam jak ważne jest rozumienie to kim jesteśmy, jak właściwie rozeznawać we wspólnocie oraz świadomość tego, że w budowaniu Kościoła towarzyszy nam nieustannie Duch Święty.

Zapraszam do udziału w tym seminarium
ks. Artur Potrapeluk
Przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów
Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym


Seminarium o wspólnocie
 jest przeznaczone dla osób, które pragną rozpalić na nowo życie we wspólnocie. Ma ono przygotować do podjęcia ważnej decyzji tych, którzy kończą wstępny etap formacji, to znaczy dokonali najważniejszych duchowych kroków zawierzyli swoje życie Jezusowi Chrystusowi (Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy).

Udział w pierwszych seminariach, przez które Bóg dokonuje największych zmian w naszym życiu, jest dopiero początkiem tej niezwykłej przygody – najlepsze wciąż przed nami! Bogactwo darów Bożych jest niewyczerpane i to od nas zależy, ile dobra przyjmiemy!

Podczas tego seminarium możemy dokładniej poznać objawioną przez Jezusa prawdę o tym, czym jest Kościół. To bardzo ważne, aby pamiętać, że wspólnota Kościoła nie jest ludzką organizacją, ale DZIEŁEM Boga, do którego zostaliśmy zaproszeni.

Seminarium o wspólnocie to nie tylko katechezy, które pomagają nam zrozumieć Boży zamysł względem nas, lecz także nasza odpowiedź dotycząca konkretnych wezwań.

Codzienne rozważania mają nam pomóc podjąć decyzje, które decydują o jakości naszego życia teraz i w przyszłości. Przede wszystkim jest to odpowiedź na powołanie do wspólnoty z Bogiem w Jego Kościele, ale też do wspólnoty z ludźmi w konkretnej grupie. Powinniśmy przy
tej okazji zapytać siebie: „Co ja wniosę do tej wspólnoty? Jaką wiarę, miłość, nadzieję mam w moim posagu?”. Powinniśmy też sprawdzić, czy jest to wspólnota chrześcijańska, czyli rodzina dzieci Bożych skupiona wokół Chrystusa, czy tylko pobożny klub rozrywkowy albo sekta. Pomoże nam w tym pytanie: „Co daje mi wspólnota? Jaki jest jej cel? Do czego mnie zachęca, dokąd mnie prowadzi?”.

Więcej informacji i zapisy: Seminarium o Wspólnocie-e-seminaria (odnowa.org)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.