Posłani w pokoju Chrystusa

fot. ks. Przemysław Pojasek

W piątek 10 września w Świdnicy obradowała Diecezjalna Rada Duszpasterska.

Tematem spotkania była między innymi realizacji programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2021/2022 wpisanego w hasło „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Ks. Biskup Marek Mendyk zachęcał do podejmowania dzieł ewangelizacyjnych szczególnie wśród dzieci, młodych oraz małżonków. Naszym zadaniem jest ukazywać ludziom Chrystusa na wzór św. Jana Pawła Wielkiego. On pokazywał Boga, dlatego ludzie lgnęli do niego. Powiedział, że potrzeba charyzmatycznych przewodników, którzy nie tylko wyjaśnią Słowo Boże, ale znajdą czas dla młodych. Nasze duszpasterstwo nie może być tylko „duszpasterstwem eventowym” (opartym na dużych akcjach), ponieważ ostatecznie to niewiele daje. Zachęcał by nie zaniedbywać tych dzieł, które wykonujemy oraz szukać nowych form dotarcia do człowieka.

Warto w kontekście tych słów na nowo przyjrzeć się charyzmatom, które otrzymaliśmy. Kościół potrzebuje tych darów, aby wzrastać. Ważna jest nasza prosta wierność posługom w parafii. Może trzeba będzie wskrzesić na nowo umarłe diakonie, albo założyć nowe. Siłę mamy czerpać z Eucharystii. Niech Pan wskazuje drogę – słuchajmy Go.

Pan nasz posyła, posyła nas w pokoju Chrystusa.

Artykuł z Gościa Niedzielnego : Diecezjalna rada duszpasterska ma plan (gosc.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.