Czy nauka może wyjaśnić cud eucharystyczny? – WSD Świdnica

Szanowni Państwo Moderatorzy i Uczestnicy Wspólnot Religijnych Diecezji Świdnickiej!

    Zapraszamy na drugie spotkanie programu Drogami Wiary i Rozumu. Tym razem podejmiemy problematykę cudów eucharystycznych. Wiemy, że niektóre z nich okazały się autentycznym cudem, niektóre zaś nie. Cud eucharystyczny podobno miał także miejsce w Legnicy. To, czy rzeczywiście na hostii pojawił się mięsień ludzkiego serca, zostanie wyjaśnione w czasie spotkania.
    Pani lekarz medycyny (kardiolog) Barbara Engel wygłosi wykład pt. Czy nauka może wyjaśnić cud eucharystyczny? Lekarz o obecności Jezusa w Eucharystii. Pani Barbara Engel jest ordynatorem oddziału kardiologii w Legnicy. Była także w komisji powołanej do zbadania niezwykłego wydarzenia eucharystycznego w kościele św. Jacka w Legnicy.

Spotkanie odbędzie się 10 grudnia (poniedziałek) o godzinie 17.00 w auli WSD w Świdnicy.

Liczymy na Państwa obecność. Prosimy o aktywne włączenie się w poinformowaniu osób należących do Wspólnot. Prosimy o udostępnienie plakatu na stronie internetowej Wspólnoty i portalach społecznościowych.

Tematy i terminy  kolejnych spotkań:

Wykład 3: Czy są dowody na zmartwychwstanie Jezusa? – 18 II 2019, poniedziałek, godz. 17.00 – ks. prof. dr hab. Bogdan Ferdek, PWT Wrocław

Wykład 4: Czy Jezus mógł się zakochać? Jezus – wzór mężczyzny dla kobiet i mężczyzn – 3 VI 2019, poniedziałek, godz. 17.00 – p. Debora Sianożęcka, psycholog, psychoterapeuta (Kraków).
 

Z poważaniem

Ks. Marcin Dolak
Wicerektor WSD 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.