Kongres Odnowy w Duchu Świętym – Jasna Góra

Serdecznie zapraszamy na Kongres Odnowy w Duchu Świętym, który odbędzie się 20 maja 2023r. na Jasnej Górze

Pierwszy Kongres odbył się w 1983 roku i zgromadził wszystkich odpowiedzialnych za wspólnoty charyzmatyczne w Polsce. Najbliższy Kongres Odnowy, który zarazem jest jubileuszem 40 lat Czuwań na Jasnej Górze,

Temat: 

 „Pokolenie pokoleniu głosi Twoje dzieła i zwiastuje Twoje potężne czyny” (Ps 145,4).

Duch Święty, gdy zstępuje na uczniów ukrytych w Wieczerniku, wyprowadza ich na zewnątrz. Pokazuje, że nie powinni zostać z Nim wyłącznie we własnym gronie, bo to sprawi, że zaczną koncentrować się na sobie. Potrzebujemy głosić sobie nawzajem, dziękować za to, co minęło, ale jeszcze bardziej patrzeć w przyszłość. W tym roku dziękujemy również za życie i działalność ks. Józefa Kozłowskiego SJ – założyciela wspólnoty Mocni w Duchu w 20. rocznicę Jego śmierci i w czasie, gdy Kościół rozpoczyna przygotowania do procesu beatyfikacyjnego. To wspaniała wiadomość, że doświadczenie wspólnotowe rodzi świętych!


Dziękczynienie i krok naprzód
Jubileusz skłania nas do refleksji: jak dziś wyglądałoby nasze życie bez doświadczenia przemieniającej mocy Ducha Świętego? Jak nasze parafie i rodziny wyglądałyby bez wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym? Duch Święty, jak naucza Papież Franciszek, poucza nas, skąd wyruszyć, jakimi drogami podążać i wskazuje nam styl pielgrzymowania. Na końcu tej drogi jest oczywiście zbawienie. Z jednej strony 40 lat ogólnopolskich czuwań jest wielkim dziękczynieniem Bogu, a z drugiej zaproszeniem w nowe, po drogach Kościoła w czasie popandemicznym i po wielkich zmianach społecznych, które potwierdzają najnowsze badania.

Novum tegorocznego kongresu będzie Strefa Dzieci / Strefa Młodych / Strefa Rodzin zlokalizowana podczas sobotniego spotkania na błoniach jasnogórskich. W trakcie kongresu usłyszymy świadectwa. Chcemy pokazać młodym, że jest dla nich miejsce we wspólnotach, jest też miejsce dla rodzin i ich małych dzieci. Pragniemy im towarzyszyć i zaprosić ich do modlitwy za nas wszystkich. Zaproście Waszych młodych, pomóżcie im dotrzeć na spotkanie otwarte.

Głównymi gośćmi kongresu będą charyzmatyczni misjonarze z Malezji: Jude Antoine z żoną oraz ich córki Lavinia i Alicia, są oni pięknym przykładem tego, jak wygląda głoszenie Ewangelii pokoleniom. Te młode dziewczyny w ciągu kilku lat, i to w okresie pandemii, dotarły do 30 krajów, gdzie w mocy Ducha Świętego głosiły i inicjowały kolejne miejsca formacji młodych. Wierzymy, że czas dziękczynienia na tegorocznym kongresie będzie dla nas miejscem inspiracji i nowego ożywienia we wspólnotach. Nie może Ciebie zabraknąć!

PROGRAM
Ogólnopolskiego Kongresu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym (20 maja 2023r.)

,,Pokolenie pokoleniu głosi Twoje dzieła i zwiastuje Twe potężne czyny” Ps 145,4

Sobota (20.05.2023)
9:30 – zawiązanie wspólnoty, uwielbienie
10:00 – konferencja: ,,Pełni Ducha wczoraj i dziś” – ks. Artur Potrapeluk, Przewodniczący KZK
10:30 – konferencja: – Jude Antoine
12:00 – Eucharystia – homilia Abp Adrian Galbas
13:30 – obiad
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15:15 – 16:45 – konferencja: – Jude Antoine wraz z rodziną
16:45 – modlitwa o wylanie Ducha Świętego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.