Kurs Formacji Integralnej – Charis

Zapraszamy na kurs przygotowany przez CHARIS dla wszystkich, którzy chcą głębiej poznać Kościół, Katolicką Odnowę Charyzmatyczną i samych siebie.

List Papieża

Drodzy bracia i siostry,

Z satysfakcją przyjąłem opracowany przez CHARIS Kurs Formacji Integralnej, który rozpocznie się w tym roku po Wielkanocy.
Wiele dobrego przyniesie pogłębienie zrozumienia wydarzenia, które dało początek nurtowi łaski, jakim jest Odnowa Charyzmatyczna, 55 lat temu, w lutym. Strumień łaski dla całego Kościoła, a nie konkretny sformalizowany ruch. Pochodzi od Ducha Świętego.
Ta integralna formacja nie ogranicza się tylko do lepszego poznania tego strumienia łaski, ale także prowadzi go do wyjścia do Kościoła i świata, aby osiągnąć tę przemianę, której dokonuje Duch Święty. Cieszę się, że wybraliście w tym celu trzy dokumenty, które uważam za szczególnie ważne: adhortację Evangelii Gaudium i encykliki: Laudato Si’ o trosce o stworzenie i Fratelli Tutti o powszechnym braterstwie. Dziękuję wszystkim.
Dziękuję również za poświęcenie szczególnej uwagi Synodowi o synodalności, w który Kościół jest obecnie zaangażowany. Chociaż ta propozycja szkoleniowa jest przeznaczona dla odpowiedzialnych za Odnowę Charyzmatyczną, wierzę, że przyniesie wiele dobrego wszystkim uczestnikom. Dlatego zachęcam Was wszystkich do aktywnego włączenia się w tę formację. I proszę Cię o modlitwę za mnie. Potrzebuję tego. Niech Pan wam błogosławi, a Najświętsza Dziewica zatroszczy się o was.
W braterstwie,

Franciszek

Kurs Formacji Integralnej, jak sama nazwa wskazuje, jest szkoleniem, w którym porusza się szereg zagadnień z dziedziny duchowości strumienia łaski – jak określa to Katolicka Odnowa Charyzmatyczna – a także inne ważne tematy kościelne i z zakresu nauk pomocniczych, celem integralnego wzrostu osoby.

Założenia

Kurs Formacji Integralnej ma na celu uzupełnienie wiedzy na temat konkretnych, specyficznych zagadnień, z którymi musi zmierzyć się posługujący w Odnowie, aby pogłębić duchowe i psychologiczne poznanie samego siebie. Posługa, którą oferuje CHARIS, nie zastępuje, ale uzupełnia programy szkoleniowe innych kościelnych instytucji formacyjnych, stowarzyszeń czy organizacji, do których zresztą wielu z uczestników należy.

Cele

  • Dotarcie do jak największej liczby liderów/posługujących, którzy w różnych formach są zaangażowani w strumień łaski; wyposażenie ich w odpowiednie narzędzia, aby wiedzieli, jak przekazywać wartość i potrzebę przeżycia chrztu w Duchu Świętym, tak jak prosi nas o to Ewangelia i Kościół.
  • Szkolenie nowych liderów/posługujących, którzy z kolei przeszkolą nowych posługujących dla Odnowy, a więc i dla Kościoła.

Co oferujemy

  • Kurs o duchowości strumienia łaski – Katolickiej Odnowie w Duchu Świętym oraz o ważnych tematach, jakie współcześnie akcentuje Kościół.
  • Zapewniamy najlepszych prelegentów do każdego tematu.
  • Certyfikat dla osób, które wezmą udział w 100% kursu.

Dla kogo jest ta formacja

  • Dla wszystkich liderów/posługujących, którzy chcą zgłębić ważne tematy dotyczące Odnowy i Kościoła;
  • Dla każdego, kto pragnie poznać duchowość strumienia łaski, jak określa się Odnowę;
  • Dla każdego, kto odczuwa pragnienie pogłębienia i/lub odkrycia relacji z Duchem Świętym.

Więcej informacji: https://formation.charis.international/courses/kurs-formacji-integralnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.