Jadwiga Choroszy odeszła do Pana

W dniu 22.08.2021r. ok. godziny 21:40 odeszła do Pana Jadwiga Choroszy.

Była pierwszym koordynatorem Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na naszym terenie. Od momentu powstania brała czynny udział w Radzie Pastoralnej Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji. Prowadziła wiele rekolekcji, spotkań, warsztatów i sesji formacyjnych. Modliła się wstawienniczo i prowadziła formację w tym zakresie. Organizowała seminaria Odnowy w Duchu Świętym (REO). Uczestniczyła w powstawaniu nowych wspólnot.

Jadwiga dała się poznać jako osoba niezwykle oddana Panu Bogu, zaangażowana całym sercem w służbę dla drugiego człowieka. Była radosna, otwarta i gotowa by nieść pomoc potrzebującym.

Przez wielu z nas zostanie zapamiętana jako duchowa mama. Wychowała całe zastępy liderów i animatorów wspólnot. Jej katechezy stały się fundamentami posługi w Odnowie w Duchu Świętym.

Niech Pan przyjmie ją do swojego Królestwa, dla którego poświęciła życie!


Msza św. pogrzebowa za Jadwigę będzie sprawowana 26.08.2021 (czwartek) o godz. 10.00 w Kościele św. Wojciecha na Zabobrzu w Jeleniej Górze przy ul. Moniuszki 12. Po Mszy św. nastąpi przewiezienie trumny na Cmentarz w Jeżowie Sudeckim (ul. Polna 20C).

Życzeniem Jadwigi jest aby zamiast kwiatów ofiarować za nią Mszę św. Kto ma takie pragnienie, proszony jest o kontakt z synem ks. Mirosławem.

Jadwiga prosi o traktowanie jej śmierci i pogrzebu jako święta spotkania ze Zbawicielem. Proszę radować się tą chwilą choć może wydawać się to trudne. Kolorem liturgicznym będzie kolor BIAŁY.

Bardzo proszę także o modlitwę za jej męża Zdzisława!!!

Dziękuję za wszystko w imieniu rodziny – syn ks. Mirosław


One thought on “Jadwiga Choroszy odeszła do Pana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.