Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym

Szczęść Boże,
Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym – oficjalne czasopismo Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym ma blisko 30 lat!

Ostatni czas dla Zeszytów był czasem przełomowym.

Przenieśliśmy kwartalnik do Lublina, stworzyliśmy Radę Programową złożoną z koordynatorów oraz liderów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, zatrudniliśmy profesjonalnego grafika, osobę do składu oraz Redaktora Naczelnego. Udało nam się uratować Zeszyty pod koniec 2020, nad którymi unosiło się widmo zamknięcia.

Oprócz entuzjazmu w służbie Bogu i wspólnotom w Polsce doświadczamy również licznych trudności. W ostatnim czasie z powodu pandemii wiele wspólnot wstrzymało spotkania. W konsekwencji spadła sprzedaż Zeszytów, przez co ich dalszy los jest zagrożony.

Pokrewne pisma takie jak np. Szum z Nieba wycofały druk co oznacza, że Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym stały się jedynym tego typu czasopismem w Polsce.

Proszę Cię o wsparcie i modlitwę za nasze wspólne dzieło.

Możesz wesprzeć Zeszyty:
– kupując prenumeratę lub najnowszy numer;
– propagując Zeszyty w swojej parafii i wspólnocie;
– propagując Zeszyty na wydarzeniach ewangelizacyjnych, forach charyzmatycznych itp.;
– przez wsparcie na Patronite.pl

Z Bogiem,
Ks. Artur Potrapeluk
Przewodniczący Rady Krajowego Zespołu Koordynatorów
Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce
Prezes Fundacji Nowa Pięćdziesiątnica


Słowo od Redaktora Naczelnego

Paweł miał Gamaliela, Ananiasza, a potem Barnabę, Augustyn – Monikę i Ambrożego, a Jan Paweł II – Stefana Wyszyńskiego. Każdy z nas ma wielu mistrzów i nauczycieli oraz bogatą historię życia, która sprawiła, że dzisiaj jesteśmy tym, kim jesteśmy.

Wierni Słowu Bożemu mówiącemu: „Pamiętajcie o swych przełożonych, którzy głosili wam słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladujcie ich wiarę!” (Hbr 13,7) i my chcemy uwielbić Boga za tych, którzy głosili nam Ewangelię i formowali na drodze bycia uczniem Jezusa.

W ostatnim numerze „Zeszytów” zastanawialiśmy się nad tożsamością Odnowy, nad tym, kim dzisiaj jesteśmy i na czym polega nasza misja w Kościele katolickim. Pytaliśmy, jak w zdrowy i harmonijny sposób rozwijać nasze wspólnoty. Nie zatrzymujemy się na tym. By dawać sobie jeszcze lepsze odpowiedzi na te pytania i sprawiać, że nasza posługa będzie coraz bardziej skuteczna, chcemy poznać nasze korzenie, zrozumieć, jak ważne jest świadectwo formatorów w procesie budowania małych, zdrowo rozwijających się wspólnot.

Zapraszamy Cię do nowego numeru, w którym odnajdziesz wiele cennych rad dotyczących mądrego budowania naszego wspólnego dzieła, którym jest Odnowa. Będziemy razem uczyć się uwielbienia z Maryją, poznamy wartość matki w procesie wychowania, a także będziemy mieli okazję poznać historię pewnego znanego i lubianego ewangelizatora. Oprócz stałych działów zapraszamy do nowych: „Poradnik lidera” oraz „Z Ziemi Świętej”.

Zapraszam do lektury!

Z kapłańskim pozdrowieniem

KS. KRZYSZTOF KRZACZEK

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.