Adoracja bez granic

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Drogie Siostry i Drodzy Bracia w Chrystusie,

piszemy do Was, jako organizatorzy Wielkiej Pokuty, Różańca do Granic oraz Polski Pod Krzyżem, z kolejnym bardzo ważnym zaproszeniem. Jakim? O tym przeczytacie poniżej:

Już za kilka dni, w piątek 25.03 – uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a w tym roku będzie to dzień szczególny.

Tego dnia papież poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi, a tym samym, może zostać wypełniona prośba Matki Bożej wyrażona w Fatimie – ponad 100 lat temu. Jej wypełnienie jest bardzo ważne dla pokoju między narodami.

Powinniśmy tego dnia z całych sił, modlić się, by ta konsekracja została przyjęta przez Boga.

Ponad dwa tysiące lat temu począł się Syn Boży, Mesjasz, Pan, Jezus Chrystus. Dzisiaj, dwa tysiące lat później wołajmy do Boga Ojca, by ponownie potężna kropla Ducha Świętego spadła na ziemię, by na wszystkie strony rozeszły się fale zbawczej Mocy. Teraz prosimy, we wspólnej modlitwie, by dobry Bóg Ojciec uczynił nowy początek, w tym zniszczonym, grzesznym i cierpiącym świecie.

To bardzo ważny moment!

Wojnę, która toczy się za wschodnią granicą odczytujemy, jako wezwanie do nawrócenia, pokuty i modlitwy. Po raz pierwszy od wielu lat, tak poważnie zagrożony jest pokój w Europie. Pragniemy, w tej dramatycznej chwili zwrócić się do Chrystusa, Pana i Zbawiciela, wołając o zmiłowanie. Możemy „obudzić się”, otrząsnąć z letargu i razem z Matką Najświętszą, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, powiedzieć Bogu nasze: „TAK”. Możemy, wzorem mieszkańców Niniwy, podjąć dobrą decyzję o zwróceniu się do Boga, możemy, jako wspólnota Kościoła, podjąć pokutę i zacząć wołać o zmiłowanie.

Kochani!
Jeśli padniemy tego dnia na kolana, będziemy pokutować i adorować Jezusa, Bóg obdarzy nas wielkimi łaskami.
Nie możemy, po prostu nie wolno nam tego dnia przegapić.

Wydarzenie „Adoracja bez Granic” zaczyna się w piątek, 25 marca, o godzinie 17:00 w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Polega na 24 godzinnej, nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy parafie, by włączały się w tę inicjatywę, wystawiając Najświętszy Sakrament do adoracji i organizując dyżury wiernych.

Bardzo prosimy o pomoc w organizacji wydarzenia, zachęcajcie swoich proboszczów do udziału. Niech, jak najwięcej osób adoruje Najświętszy Sakrament, czyli samego Jezusa, naszego Pana i Zbawiciela. To jest najlepsze, co możemy zrobić razem z naszą Królową – Maryją.

Proponujemy następujący przebieg ADORACJI bez GRANIC w parafii:

I. Etap pierwszy

Parafie zgłaszają się przez odpowiedni formularz dostępny na stronie www.adoracjabezgranic.pl. Zgłoszono parafie umieszczane są na stronie internetowej – pozwoli to chętnym odnaleźć najbliższe miejsce adoracji. 
Zgłoszenie parafii jest całkowicie dobrowolna i nie jest warunkiem udziału w wydarzeniu.

II. Przebieg wydarzenia – modlitwa
Wydarzenie trwa 24h. Rozpoczyna się w piątek 25.03.2022, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 17:00.  
Parafia może organizować dyżury. Dobrze gdyby zajęła się tym wyznaczona osoba odpowiedzialna. Najlepiej gdyby zapisy na dyżury były możliwe nie tylko przez kontakt osobisty z odpowiedzialnym, ale też kontakt mailowy, telefoniczny, przez komunikator. Zdajemy sobie sprawę, że zostało mało czasu, prosimy, by zrobić po prostu, to co jest możliwe, by jak najwięcej osób dowiedziało się o wydarzeniu.
Nieustająca Adoracja trwa nieprzerwanie, aż do uroczystego błogosławieństwa przed mszą świętą wieczorną w sobotę. Msza święta sobotnia jest integralną częścią wydarzenia.
Nie chcemy narzucać programu adoracji, o jej przebiegu decydują proboszczowie.

Adoracja ma charakter przebłagalny. W centrum naszego życia, naszej Ojczyzny i całego świata stawiamy Jezusa Chrystusa, Pana i Zbawiciela. Modlimy się w następujących intencjach:
 – przebłaganie za nasze grzechy, 
 – nasze własne nawrócenie, 
 – szacunek dla życia,
 – o pokój Boży na całym świecie, szczególnie na Ukrainie.

Warto przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, jeśli będziemy w stanie łaski uświęcającej Duch Święty może nas przeprowadzić przez ten trudny czas.

Zachęcamy Was również do trwania w łasce uświęcającej, do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach, do podejmowania aktów pokutnych, do wzięcia udziału w nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca oraz do jak najczęstszej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Przeżyjmy ten czas w duch wiary, nadziei i miłości! 

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie: www.adoracjabezgranic.pl

Niech dobry Bóg Ojciec nas prowadzi,
Ekipa Adoracji bez Granic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.